Logo
Карта сайта Лучший отечественный товар 2007 года Лидер отрасли 2010
Автоагрегатний завод відзначає 72 річницю!
01/12/2017
Автоагрегатний завод відзначає 72 річницю!

Полтавський автоагрегатний завод 1 грудня 2017 року відзначає особливе свято - день заснування підприємства.

ПАТ "Полтавський автоагрегатний завод", сьогодні є високотехнологічним, сучасним машинобудівним підприємством з виробництва складної гальмівної апаратури для великовантажних автомобілів і займає лідируючу позицію в українському машинобудуванні.

На сьогоднішній день це єдине в Україні і одне з найбільших в СНД спеціалізоване підприємство з виробництва гальмівної апаратури, призначеної для вантажних автомобілів типу КрАЗ, КамАЗ, МАЗ, БелАЗ, причепів і напівпричепів, тракторів, автобусів, тролейбусів і спеціальної автотехніки.

Завод не зупиняється на досягнутому - основою і змістом діяльності нашого підприємства є прагнення до вдосконалення, оновлення продукції, що випускається, підвищення її якості та надійності, впровадження нових сучасних технологій, що і дозволяє нам зберігати і зміцнювати свої позиції на ринку.

Прагнучи максимально повно задовольнити запити і побажання своїх споживачів, а також йти в ногу з сучасними тенденціями розвитку ринку гальмівної апаратури, Полтавський автоагрегатний завод планує в 2017-2022 роках вивести на підготовку виробництва і на ринок СНД, по завершенні конструкторсько-технологічних процесів, ряд апаратів нового покоління.

Впроваджений в 2017 році комплекс робіт по своєчасному випуску на ринок нових виробів дозволив збільшити частку комплектації у наших основних підприємств-партнерів таких як ХК «АвтоКрАЗ», ВАТ «МАЗ», ВАТ «Павловський автобусний завод» та ін. І отримати додаткове зростання реалізації як на первинному, так і на вторинному ринку збуту.

Зміцнення позицій надійного постачальника комплектуючих і активне технічне співпраці зі споживачами, готовність підприємства йти назустріч вимогам і побажанням автозаводів по модернізації продукції, що випускається нами продукції і створення нових виробів, безумовно, допомогли нам в цьому році, який був досить складним і для людей, і для підприємства. Нам вдалося утримати на належному рівні і навіть дещо збільшити обсяги продажів і ритмічність надходження замовлень.

За результатами роботи у 2017 році ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод» збільшив обсяг реалізації продукції порівняно з аналогічним періодом минулого року - понад 143,6 мільйонів гривень (темп приросту 27,1%), в тому числі гальмівної апаратури - понад 111,1 мільйонів гривень ( темп приросту 25,1%), товарів народного споживання - більш 28,2 мільйонів гривень (темп приросту 42%).

За результатами роботи за минулі місяці збільшився обсяг поставок до Республіки Білорусь на 57,5%, Киргизстан на 65,7%, Казахстан більш ніж на 379%, Узбекистан більш ніж на 887%, Грузію більш ніж на 808% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Також проведені відвантаження новим споживачам в Швеції, Молдові та Азербайджані. В цілому, по 2017 року частка відвантаженої на експорт продукції зросла на 35,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Не можна не згадати про те, що найважливішим питанням стає вихід на ринок країн Євросоюзу. І такі спроби вже ведуться. Найбільш перспективним напрямком тут є співпраця з шведською компанією Swedish Lorry Parts. Співпраця пропонує висновок наших виробів під їх брендом на європейський ринок і виглядає досить реалістичним і перспективним, за умови, що ми підійдемо до завдання максимально відповідально. Хоча, безумовно, перехід до повномасштабної співпраці займе 2-3 роки, з урахуванням всіх факторів, а також побажань і рекомендацій шведських партнерів, які ми повинні будемо виконати. Вже отримані і успішно виконані два замовлення з терміном їх виконання в серпні і жовтні. І це може стати початком дійсно нового напрямку роботи та нових ринків збуту. І кожному важливо розуміти, що це стане і своєрідним тестом - а чи готові ми до реальної роботи з європейськими партнерами?

Незважаючи на наближення нашого корпоративного свята, необхідно сказати і кілька слів про завдання, які не були виконані до кінця і труднощі, з якими ми стикаємося зараз і з якими нам доведеться зіткнутися в найближчому майбутньому.

Так, ми виробили підхід, правильно витлумачили правила роботи в непростих ринкових умовах сучасності, що дало нам можливість вижити і продовжити роботу. Але, при цьому, необхідно врахувати, що спочивати на лаврах не тільки можна, але й просто неможливо.

На сьогоднішній день, наше підприємство є одним з небагатьох підприємств машинобудівної галузі країни, яке стабільно працює і не простоює, а також, що важливо, своєчасно виплачує заробітну плату своїм працівникам. Продукція нашого заводу затребувана, активно ведеться розробка нових апаратів і оновлення верстатного парку підприємства. Тому, підкреслю ще раз - цю висоту як ніколи важливо утримати - не зменшити темп і не зупинитися на досягнутому. Важливо пам'ятати - і ринок, і навколишній світ змінюються навіть не щодня, щогодини. Все більш вимогливими стають споживачі і покупці нашої продукції. Все більше відкрита наша країна і її ринки для постачальників усього світу. Це і перевага - у покупця є вибір, це і недолік - без належної державної політики вітчизняний виробник залишиться не при справах. А це значить - зниження оплати праці, зниження кількості робочих місць, перерозподіл фінансових потоків і відтік капіталу з країни.

Але, жити, працювати, забезпечувати себе і своїх близьких необхідно. За допомогою держави або без неї. Абсолютно кожен працівник підприємства повинен розуміти і бачити - проблема заводу - це і його проблема. І якщо в його владі вирішити її або хоча б посприяти цьому, то зробити це - в його ж інтересах. Без такого способу мислення наше майбутнє не виглядає райдужним. Ми - колектив, і кожен, якщо хоче бути його частиною, повинен вирішувати поставлені перед ним завдання ефективно і своєчасно.

Керівництво підприємства, безумовно, докладає і буде докладати максимум зусиль, щоб зробити роботу колективу максимально комфортною і підвищити зацікавленість кожного в результатах своєї праці. Так, ефективно продовжує працювати запущена раніше котельня на твердопаливному сировину, яка дозволяє і підтримувати тепло в приміщеннях в холодну пору року, і не витрачати зайві гроші на газове опалення.

Зекономлені завдяки таким проектам кошти спрямовуються на нові мотиваційні і соціальні проекти, наприклад, такі як розвиток системи рацпропозицій з преміюванням їх авторів, яка діє в рамках системи менеджменту якості ISO / TS 16949, проведення святкових заходів для працівників заводу та членів їх сімей, наприклад до 1 червня - дня захисту дітей, 1 вересня - дня знань, 14 жовтня - День захисника України, нарощування ефективності створеної в минулому році заводської команди марафонців і багато іншого.

Я вірю в гідне майбутнє Полтавського автоагрегатного заводу і в його здатність утримати свої високі позиції, завойовані нелегким шляхом багаторічної роботи всього колективу підприємства. Я вірю, що ми продовжимо працювати з упевненістю в завтрашньому дні, і докладу максимум зусиль для цього.

Підводячи підсумки, хотілося б висловити величезну подяку всім працівникам підприємства. Але, разом з тим, давайте докладемо максимум зусиль - все разом і кожен окремо, щоб наступна річниця підприємства стала ще більш світлої і святкової!

Я бажаю і підприємству, і людям, які працюють на ньому, процвітання і благополуччя - спасибі Вам всім, шановні заводчани і зі святом Вас!

Генеральный директор

ПАТ «ПААЗ»

А.П. Литовченкопро нас вакансії історія новини продукція якість постачальникам неліквіди магазин контакти